image

Kreatywne zabawy nie tylko dla dzieci

Posted on 06. Gru, 2016 by admin in rodzina, with Comments 0

Maluszki uwielbiają zabawę! Ale czy muszą to robić w pojedynkę? By nie pozwolić im na nudę, a zarazem spędzić z nimi nieco czasu, warto postawić na rozwiązania, które pamiętamy z własnego dzieciństwa. Sprawdź, co możecie robić razem i przy tym świetnie się bawić.
Cenna nauka na przyszłość
Wspólna zabawa to nie tylko świetny pomysł na spędzenie czasu. To również świetna okazja, by zacieśnić więzi między dzieckiem a rodzicem. W międzyczasie maluszek trenuje również swoje zdolności manualne, rozwija wyobraźnię, zadaje pytania, które tworzą jego obraz świata, a także bierze rodzica za wzór i zaczyna go naśladować. Warto znaleźć wolną chwilę i pobawić się z dzieckiem, przemycając przy okazji nieco zabaw z własnego dzieciństwa.
Przedstawienie czas zacząć!
Masz w domu sporych rozmiarów kanapę? Świetnie! Zorganizuj za nią nieco wolnej przestrzeni, a następne zaproś swoje pociechy do wspólnego przygotowania sztuki teatralnej. Wykorzystajcie pacynki, lalki i pluszaki lub przygotujcie własnych aktorów z drewnianych łyżek, papieru lub włóczki. Podczas przygotowywania scenografii dzieci pokażą, jak wielką wyobraźnią dysponują. Po wszystkim pozwól się im wykazać – przygotuj kawę, usiąść naprzeciwko sceny i obejrzyj spektakl. image
Stwórzcie Pana Kasztana i Panią Kasztanową
Jesień nie musi być ponura. Wykorzystaj najbliższe wyjście na spacer i wraz z dzieckiem pozbieraj kasztany, żołędzie, liście oraz inne przedmioty, które mogą Wam się przydać. W domu przygotujcie z kolei zapałki oraz plastelinę. Przed Wami możliwość stworzenia własnej kasztanowej rodziny. To świetna zabawa, która rozwija zdolności manualne maluszka.
Przez żołądek do zabawy
Co powiesz na pomysł, by wspólnie przygotować pyszny obiad? Dzieci lubią otrzymywać ważne zadania, które następnie wypełniają z ogromnym zaangażowaniem. Przygotujcie proste, ale smaczne danie dla całej rodziny – zapiekankę ziemniaczaną, spaghetti z klopsikami lub kolorową pizzę. Niech będzie to potrawa, którą można udekorować. Maluszek zyska okazję, by pochwalić się swoją wyobraźnią i stworzyć coś smakowitego. A być może złapie bakcyla i w przyszłości zostanie znanym kucharzem?

Poprzedni